Za SP proti Turčiji in Ferskim otokom

Na sedežu Evropske rokometne zveze so danes pripravili žreb kvalifikacijskih skupin za mladinsko svetovno prvenstvo, ki bo med 1. in 15. julijem potekalo na Madžarskem. Slovenska izbrana vrsta bo mesto med najboljšimi 24 reprezentancami lovila proti Turčiji in Ferskim otokom.

Kvalifikacije bodo predvidoma potekale med 23. in 25. marcem 2018. Pravica organizacije je pripadla Ferskim otokom, naslednja v vrsti je Turčija. Na prvenstvo se bosta uvrstili najboljši dve ekipi in skupine 1 in 2 in le zmagovalci skupin od 3 do 7.

Poleg domačink so na prvenstvo že uvrščene Francija, Rusija in Danska, ki so osvojile prva tri mesta na evropskem prvenstvu, ki je potekalo v Celju. Slovenke so končale na 12. mestu.