Mladinke prvenstvo začele z zmago

Mladinske reprezentantke so 21. mladinsko svetovno prvenstvo začele z zmago proti izbrani vrsti Čila rezultat. Nova tekma jih čaka že 24 ur po začetku prve tekme, danes, se bodo ob 20.00 pomerile proti Islandiji.

Slovenske rokometašice so pobudo držale skozi celotno srečanje, znale so izkoristiti svojo hitrost, moč in višino. Brez večjih težav so prebijale obrambo Čilenk, v igri pa so vsaj nekaj minut preživele prav vse rokometašice. Prvi polčas se je končal z rezultatom 16:8, ob koncu tekme pa se je semafor ustavil pri 33:20.

Na preostalih srečanjih skupine B so Rusinje slavile visoko zmago proti Kitajkam (35:16), tekma med Korejo in Islandijo pa se je končala z remijem, 29:29.

V skupinskem delu tekmovanja, kjer sodeluje tudi sedmerica mladih Krimovk, naša dekleta poleg Islandije čakajo še tekme proti Koreji, Rusiji in Kitajski.