Mladinke do pomembne zmage proti Zagorju

Mladinska ekipa Krima Mercatorja je z domačo zmago proti Zagorju (30:29) skočila na vrh finalne razpredelnice. Do konca sezone jih čakata še dva dvoboja proti celjski ekipi Z’dežele. Prva bo na sporedu v četrtek, 18. maja ob 18.00, povratna pa v ponedeljek, 22. maja ob 17.00.

Vodilni ekipi sta v tekmo vstopili precej izenačeno, domače rokometašice so do prednosti za kratek čas prišle v osmi minuti pri rezultatu 5:4. Skozi večino prvega polčasa so minimalno vodstvo sicer držale gostje, a na odmor so z enim zadetkom prednosti (14:13) vendarle odšle Krimovke

Kar 11 zadetkov sta dosegli sestri Ana in Ema Abina, po enega pa še Urša Urbančič, Hana Vučko in Ema Hrvatin.

V začetku drugega polčasa sta s hitrima zadetkoma prvo občutnejšo razliko priigrali Aneja Beganovič in Urša Urbančič. Gostje iz zagorske doline so na novo priložnost čakale do 45. minute, ko so povedle z 22:24, a Ema Hrvatin je z dvema zadetkoma napovedala napeto končnico.

Zadnji del tekme se je začel s tremi zadetki domačink, ki so večkrat popolnoma onemogočile gostujoči napad. Po zadetku Aneje Beganovič, s katerim so Krimovke povedle s 30:29 in zapravljenem napadu Zagorjank se je slavje lahko začelo, po minuti odmora Ilije Anđelkovića je bilo jasno, da bodo Krimovke osvojile pomemben par točk v lovu na naslov v mladinski kategoriji.