Pogum ob koncu tekme premalo za točko ali dve

Za prvo ekipo so svojo prvo tekmo v novi sezoni odigrale tudi mlajše članice. Ljubljana je proti Celju izgubila s 31:33, a, vsaj v drugem polčasu, prikazala odlično igro. Tudi v drugem kolu bodo Ljubljančanke igrale doma, gostile bodo Koprčanke.

Za pomlajeno člansko ekipo, ki je v celoti sestavljena iz rokometašic, ki nastopajo tudi v mladinski kategoriji je zanimivo gostovanje v črnogorski Podgorici. Na tekmah proti mladi makedonski reprezantanci (42:22) in domači Budućnosti (26:24) so brez večjega napora prišle do dveh zmag in pokazale odlično strelsko formo.

4:2 so domače rokometašice povedle v šesti minuti, a favorizirane Celjanke, ki so bile del Superpokala, so hitro rezultatsko krivuljo znova poravnale. Do 19. minute je bil rezultat izenačen, pri 12:12 pa je sledila serija petih zaporednih zadetkov gostij. Urša Urbančič je tik pred koncem prvega polčasa ustavila nalet ekipe Z’dežele in postavila končni izid prvega polčasa, 13:17.

Drugi polčas je minil v znamenju lovljenja priključka. Prednost gostij se je počasi topila, Ljubljančanke pa si, tudi zaradi nekaj zgrešenih stoodstotnih priložnosti, niso uspele priboriti točke ali dveh. Tekma se je končala z rezultatom 31:33.

Ljubljančanke bodo tudi v drugem kolu igrale v domači dvorani. Gostile bodo rokometašice Kopra, ki je v prvem kolu zabeležil visoko zmago proti Ptuju (27:18).