Po izjemni zmagi znova v četrtfinalu Pokala Slovenije

Prva članska ekipa je začela tekmo na severu Poljske, ob isti uri pa so mlajše članice začele tekmo osmine finala Pokala Slovenije. Po pomladitvi, v članski ekipi igrajo le mladinke, je vsaka zmaga zelo pomembna, prevlada proti Ajdovščini pa je pokazatelj odličnega dela trenerk in vseh rokometašic.

V tekmo so bolje vstopile Ajdovke, ki so dosegle uvodna zadetka, nato pa povedle še z 1:3. Sledila pa je serija šestih zaporednih zadetkov, Ema Abina, Nina Žabjek in Maša Semrajc so dosegle po dva zadetka in Ljubljančankam priborile prvo višjo prednost, 7:3.

Prednost so nato brez težav držale do 40. minute in rezultata 21:15, po manjšem padcu so se gostje s štirimi zaporednimi zadetki približale na 21:19, a Ljubljančanke so se znova hitro zbrale in zadnjih 15. minut odigrale v izjemnem slogu.

Zadržale so prednost, po zadetku Lune Vončine slavile zmago s 30:26 in se zasluženo uvrstile v pokalno četrtfinale. Hana Vučko je dosegla sedem zadetkov, Žabjekova ji je sledila s šestimi.

Prva ekipa bo preboj v drugi krog tekmovanja lovila v torek, 31. oktobra, ob 19.00, na gostovanju v Kopru. Med najboljših osem ekip so trenutno uvrščene še Z’dežele, Krka, Velenje, Zagorje in Ptuj. Žreb četrtfinalnih parov bo na sporedu 15. januarja 2018.