Odličen debi mladih rokometašic v regionalni ligi

S tekmo mlajših članic Krima Mercatorja se je začela nova sezona regionalne lige. Mlade Ljubljančanke so mlado makedonsko reprezentanco, premagale z rezultatom 42:22ova tekma jih čaka že jutri, v petek, 15. septembra, ob 17. uri se bodo pomerile proti Budućnosti.

Mlade Krimovke niso imele veliko dela proti mladi makedonski reprezentanci, izenačeno je bilo le do rezulata 3:3. Po minuti odmora trenerke Ljubljane, Nataše Derepasko, pa je vse sedlo na svoje mesto. Ljubljanske rokometašice so ušle na 8:3 in do konca prvega polčasa le zviševale razliko. 23 zadetkov so zbrale po prvi polovici tekme, nasprotnicam so jih dovolile le devet.

V drugem polčasu so nosilke igre odšle na klop, popolnoma premešana postava pa nasprotnicam ni popuščala. Kvaliteta je bila skozi celotno tekmo na naši strani, kar priča tudi podatek o končni razliki. Debi mladih v regionalni ligi se je začel z visoko zmago, 42:22.

Razen vratark so se med strelke vpisale vse rokometašice. Ema Hrvatin je dosegla pol ducata zadetkov, Maša Semrajc in Hana Vučko sta ji sledili s petimi.

Članice Ljubljane že v nedeljo čaka prva tekma državnega prvenstva. Na Galjevici v dvorani Krim se bodo ob 18. uri pomerile proti Superfinalistkam, celjski ekipi Z’dežele.