Mlade članice v regionalni ligi stoodstotne

Mlajše članice so po visoki zmagi proti makedonski reprezentanci (42:22) slavile še proti domači Budućnosti. Kljub hudemu boju v obrambi, zmaga s 26:24 ni bila ogrožena niti za trenutek.

Trdni obrambi nista dopustili veliko zadetkov. V deseti minuti so Ljubljančanke sicer bile v prednosti, a le minimalni (2:1). Šele v drugi polovici prvega polčasa se je našim mladim rokometašicam odprlo in ušle so na 7:3, kar je v danih okoliščinah predstavljalo veliko razliko.

Za nekaj trenutkov se je prednost povečala tudi na šest zadetkov (12:6), nato pa so sledile nenatančne minute, sirena za konec polčasa je nalet Budućnosti prekinila pri 12:10.

Po uspešno realizirani sedemmetrovki Eme Hrvatin in protinapadu Hane Vučko, so se mlade Ljubljančanke ekspresno vrnile k štirim zadetkom prednosti. Spremljali smo posnetek prvega polčasa, saj so naše rokometašice znova ušle na šest. Ko je bila zmaga zagotovljena je tudi igra v obrambi nekoliko popustila, a zmaga s 26:24 ni bila ogrožena niti za sekundo.

Odličen začetek sezone, ki bo zelo dolga in zanimiva. Med 26. in 28. oktobrom bo regionalna liga znova na sporedu, tokrat kar doma, v Ljubljani.

Članice Ljubljane že v nedeljo čaka prva tekma državnega prvenstva. Na Galjevici v dvorani Krim se bodo ob 18. uri pomerile proti Superfinalistkam, celjski ekipi Z’dežele.