Mlade članice jutri, ob 15.30, v boj za bron

Krimova mlajša članska ekipa, Ljubljana, je na prvi polfinalni tekmi Pokala Slovenije proti Zagorju izgubila z 19:24. Ljubljančanke se bodo za tretje mesto pomerile s poražencem tekme med Krimom Mercatorjem in celjsko ekipo Z’dežele, ki se bo začela ob 18.30.Po letu 2016 se je zaključni turnir Pokala Slovenije ponovno vrnil na Kodeljevo. Na njem sploh prvič nastopata dve ekipi iz istega kluba, Ljubljančanke so si vstopnico za zaključni turnir izborile po zmagah proti Ajdovščini (30:26) in Ptuju (40:28).

Mlade Krimove članice so skozi celotno tekmo lovile izenačenje. Oba polčasa sta se začela s serijo treh zaporednih zadetkov Zagorjank, ki našim dekletom niso dopustile preobrata. Sredi drugega polčasa so se Ljubljančanke približale na le zadetek zaostanka, 17:18, a nekaj nesrečnih strelov je v zaključku tekme prineslo poraz, ki naših deklet ne odmika od boja za medalje.

Na drugi polfinalni tekmi se bosta pomerila Krim Mercator, ki ima v vitrini že 24 pokalnih lovorik in celjska ekipa Z’dežele. Poraženec se bo v nedeljo, 1. aprila, ob 15.30, za tretje mesto pomeril proti Ljubljani. Zmagovalec pa bo, ob 18.00, tudi v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2, igral proti Zagorju.