Ljubljančanke razorožile drugouvrščeno Zagorje

Da se trdo delo in zavzetost na treningih slej ko prej pozna tudi na tekmah so danes na najlepši mogoč način prikazale mlade članice. Na Kodeljevem so z 28:25 razorožile Zagorje, drugouvrščeno ekipo državnega prvenstva.
Članice so v aktualni sezoni že večkrat nevarno zapretile. V pokalnem tekmovanju so izločile Ajdovščino, v državnem prvenstvu pa dvakrat namučile Celjanke. S sobotno zmago proti Zagorju so zagotovo spisale eno lepših zgodb, od kar smo v sezoni 2013/14 ustanovili drugo člansko ekipo, kjer se kalijo mlade rokometašice. Kar nekaj jih je že zaigralo za prvo ekipo, kjer so spoznale čare vrhunskega in profesionalnega rokometa.

Da lahko prva februarska sobota Ljubljančankam prinese vrhunsko zmago se je nakazalo že v uvodu v dvoboj. Razigrane domačinke so zadevale z vseh položajev, v osmi minuti so povedle že s 5:2. Preživele so dva naleta zagorskih rokometašic, ki so imele ogromno težav z iskanjem poti do zadetkov.

Izenačenemu srečanju je piko na i dodala nekoč vrhunska rokometašica, danes pa še boljša trenerka Nataša Derepasko. Priložnost je ponudila Petri Fister, ki je v drugem polčasu dosegla vseh svojih sedem zadetkov.

Šest jih je dodala Nina Žabjek, pet pa Ema Abina. Odlično delo je v vratih opravila Tjaša Arhanič, ki je v prelomnih trenutkih obranila nekaj ključnih žog.

Za mlajše članice bo prihodnji vikend precej pester in zanimiv. V ponedeljek, 12. februarja, ob 20.30, bodo zaigrale proti svojim starejšim vrstnicam. Dva dni kasneje pa jih ob 19.00, čaka tekma četrtfinala Pokala Slovenije. Gostovanje na Ptuju jim lahko prinese zgodovinsko uvrstitev na zaključni turnir, tam bi se prvič lahko pojavili obe naši ekipi.