Domačinke v snegu premočne

Krka-Ljubljana-članice-013_21112015_UrosPihnerPo odlični zmagi proti Žalčankam, so Ljubljančanke, ki še vedno ostajajo na zelo visokem mestu na lestvici, odšle na gostovanje v Novo mesto. Zimska idila je s snegom ponagajala tudi v dvorani, ki je puščala na kar nekaj mestih.

Nina Žabjek je dosegla uvodni zadetek, po katerem so pobudo prevzele domačinke. V izenačenem nadaljevanju prvega polčasa so venomer imele minimalno prednost, ki so jo oplemenitile ravno ob koncu polčasa (13:10).
V drugem polčasu so uvodni zadetek dosegle domačinke, pobudo pa so tokrat prevzele Ljubljančanke, ki so v 46. minuti izenačile na 18:18. A izkušenejše domačinke so znova ušle na 21:18. Dva zaporedna zadetka sta Ljubljančanke ponovno vrnila v igro, a končnica je pripadla domačinkam. Nekaj nesrečnih vratnic na eni in srečnejši zadetki na drugi so postavili končni rezultat 28:22.

Natalija Kundija je znova postala prva strelka tekme, tokrat je zbrala devet zadetkov. Nina Žabjek ji je sledila s petimi, tri je dosegla Hana Vučko. Dva zadetka sta vpisali Lara Hočevar in Aleksandra Tomasovič, eno žogo je za hrbet vratarke spravila Adrijana Černivec.

ŽRK KRKA – RK LJUBLJANA 28:22 (13:10)
ŠD Stopiče, 150 gledalcev. Sodnika: Nikolič, Pirc

ŽRK Krka: Hajdinjak, Korenič, Veble, Papež, Vidic 6, Ražen 4, Kramar 1, Leskovec 6, Žlajpah 1, Rudman 4, Radojčič, Legan, Mrmolja 5, Završnik 1.
RK Ljubljana: Arhanič, Senčur, Prepeluh, Kujundžić, Urbančič, Hočevar 2, Žabjek 5, Vučko 3, Jantol, Černivec 1, Medić, Curk, Kundija 9, Tomasovič.

Sedemmetrovke: Krka 3 (1), Ljubljana 6 (5)
Izključitve: Krka 2 minuti, Ljubljana 6 minut

V decembru čakata mlajše članice zelo naporni tekmi, 4. decembra bodo gostile Zagorje (18:30), 11. decembra odhajajo v Ajdovščino (18:30).